„A bűncselekmény gyanúja a rendelkezésre álló adatok alapján hiányzik”

Most kaptam meg a BRFK Korrupciós Bűnözés Elleni Osztályának szűkszavú levelét, amiben közlik, hogy elutasítják a Soros-Juncker plakátkampány elleni feljelentésemet. Pozitív elbírálásra persze nem számítottam, de ez a szintű lepattintás még nekem is sok.

szelbernadett_idezes.jpg

„Nem merült fel konkrét adat vagy információ”- gyakorlatilag ez az egyetlen érdemi megállapítása annak a háromoldalas határozatnak, amit a rendőrségtől kaptam a kormány Soros-Juncker-féle botránykampánya elleni feljelentésemre. A hiányzó adatokra való hivatkozás elég gyenge lábakon áll, ha azt vesszük, hogy az adatok és információk beszerzése éppen a nyomozó hatóság feladata lett volna. Csak nem végezte el a dolgát.

A médiatörvény kimondja, hogy kampányidőszakon kívül tilos a politikai reklám, és csak olyan közlésre van mód, ami közérdekű célt szolgál, konkrét közérdekű információt hordoz. Na most a kormány tájékoztatónak hazudott kampánya semmilyen konkrét közérdekű információt nem hordozott, annál inkább illeszkedett a kormánypártok választási kampányába.

Bár a tavalyi STOP-plakátkampányt elmeszelő kúriai határozat a választási kampányra vonatkozott, vannak általános érvényű megállapításai is a kormányzati tájékoztatás tartalmi követelményeire. A Kúria szerint a tájékoztatás „objektív, közérdekű és aktuális információközlés”, a plakátkampány pedig „a tájékoztatási elem – azaz a konkrét és újszerű információ – hiányára tekintettel nem volt egyértelműen elkülöníthető a kormánypártok fő üzenetétől, és ezen keresztül alkalmas volt a kormánypártok választási üzenetének felerősítésére”, a pártok közti esélyegyenlőség alapelvének megsértésére.

Hiába volt április 6-a a hivatalos EP-kampánykezdet, a pár héttel előtte prezentált kampány már a választási kampány része volt – ahogy azt több kormánypárti politikus is elismerte. A rendőrségnek meg kellett volna vizsgálnia, hogy az ún. tájékoztatásnak volt-e a kormánypártok választási kampányüzeneteitől független, attól eltérő, önálló és objektív indoka, és a kormányzati munka kielégítő elvégzése más módon nem lett-e volna megvalósítható – annak megfelelően, ahogy azt a Kúria a korábbi határozatában írta.

A rendőrség viszont semmi ilyet nem tett – sőt, engem hívott be a Gyorskocsi utcába, és faggatott arról, hogy konkrétan milyen hivatali visszaélésről tudok. A nyomozás során láthatóan semmilyen dokumentumot nem kértek be a Miniszterelnöki Kabinetirodától, döntést előkészítő anyagot, nem hallgatták meg az illetékeseket, így nem is merülhetett fel semmilyen „konkrét adat vagy információ", amire hivatkozva elutasították a feljelentésemet.

Holott a napnál is világosabb, hogy itt nem tájékoztatásról volt szó, és a kormány pártpropagandára vert el újabb 5-10 milliárdot az adófizetők pénzéből. A "tájékoztatónak" szánt üzenetek a kormányzati kommunikáció termékei voltak, egyetlen céljuk az volt, hogy ráerősítsenek a kormánypártok fő kampányüzenetére. A kormány nemcsak tiltott pártkampányt folytatott közpénzből, de durván sértette a pártok közti esélyegyenlőséget is.

Mindennél jobban mutatja, hogy a kampánynak semmi köze nem volt a tájékoztatáshoz, hogy Orbán Viktor nemrég bejelentett migrációellenes hét pontja gyakorlatilag arra a hét pontra adott válasz, ami az állítólagos migrációpárti brüsszeli tervekről szól. Nyilvánvaló, hogy a néhány héttel a hivatalos EP-kampánystart előtt lezavart Soros-junckeres plakátkampány a Fidesz EP-kampányának első felvonása volt, Orbán hét pontja pedig ennek egyenes folytatása.

Én teszem tovább a dolgomat és kihasználom a még rendelkezésemre álló eszközöket: panaszt emelek a rendőrség határozata ellen és betekintést kérek a nyomozati iratokba. Most egy elutasítással és kivizsgálatlanul hagyott közpénzlopással több ügyünk van lajstromban, fontos, hogy gyűjtsük az eseteket és lássuk az illiberális államot működés közben. Beteszteltük a rendszert és ismét megbukott. Ebben az ügyben is világosan látszott, mennyire halott a jogállam, mert nem működnek az elvileg független intézmények: a választási bizottság, a Médiatanács vagy az ügyészség – mindhárom kormánypárti felügyelet alatt működik és hozza szorgalmasan a Pártnak kedvező döntéseket. De eljön a mi időnk is. És akkor ezek az intézmények nemcsak a díszletek lesznek egy velejéig romlott és korrupt rezsimben, hanem függetlenül és pártatlanul működő szervekként szolgálják a közt — és nem a hatalmon levők érdekeit.

soros_junker_propaganda.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://szelbernadettblog.blog.hu/api/trackback/id/tr6214756967

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

 Szél Bernadett vagyok.
Mondták, hogy a nők nem valók a politikába, mert nem bírjuk a karaktergyilkosságot. Akkor ezt elfelejthetik, mert erre már biztosan rácáfoltam. Léphetünk tovább. Lépjünk jó nagyot. Távolra azoktól, akik csak ezt látják a politikában, és közel azokhoz, akiknek mindez a bőrére megy. Ott van a lényeg. Velük van dolgunk. És mi vagyunk azok, akik tesszük a dolgunkat -- és mindenhol ott vagyunk. A boltban, a kórházban, a cégben, a gyárban, az iskolában, a piacon, az otthoni "láthatatlan munkában". Ebben a blogban mutatom, én mit adok hozzá a közös történetünkhöz. Figyeljenek, jöjjenek, és vigyázzanak: a nyugalom megzavarására alkalmas témák következnek, a szerző azon erőteljes igényével, hogy változzanak a dolgok. Tartsanak ki és tartsanak velem!

 

 

süti beállítások módosítása